Valentin nap (Valentine's Day)

Valentin napA Valentin nap mindenkinek más jelent. A szerelmesek többségének életében ez egy szép nap, Kelvin Moore (Jamie Foxx) sportriporter azonban ki nem állhatja, főleg az ideit, ugyanis neki kell beszámolnia az ünnep fejleményeiről, az utca embereit megszólítva, köztük a virágárus Reed Bennettet (Ashton Kutcher), aki viszont valósággal a fellegekben jár, mert szépséges barátnője Morley (Jessica Alba) igent mondott neki. De van itt még rengeteg más érdekes pár és karakter is, az aranylakodalmukra készülő Edgar (Hector Elizondo) és Estelle (Shirley MacLaine), az első együttlétükre készülő Grace (Emma Roberts) és Alex (Carter Jenkins), a suli sztársportolója (Taylor Lautner) és pompomlány barátnője (Taylor Swift), a még csak két hete együtt járó Liz (Anne Hathaway) és Jason (Topher Grace), a társra vágyó sztárfocista, Sean Jackson (Eric Dane), a Valentin napot szívből gyűlölő Kara (Jessica Biel), és még sokan mások, akik aztán valamilyen módon szinten mindnyájan kapcsolatba kerülnek a többiekkel, a szerelem nagy napján.

Még a fentebb felsorolt sztárparádé is csak kb. a fele a filmben feltűnő rengeteg hírességnek, így alighanem Garry Marshall vígjátéka büszkélkedhet a legnagyobb EPJSzSz-szel (Egy Percre Jutó Sztárok Száma). Ugyanakkor már nem ennyire jó hír, hogy ezen szereplők 99%-a igazi klisés, papírmasé karakter, nulla egyediséggél, és ez utóbbi a történetről és a poénokról  is elmondható, mert ezeket bizony már mindenki látta-hallotta legalább 10-szer, még ha nem is ekkora sztárok előadásában. Külön megemlíteném Taylor Swift iszonyat idegesítő karakterét, akitől már az első perc után a falra lehet mászni, annyira irritáló.

Vannak viszont egészen értékelhető alakítások is, az egyik ilyen Emma Robertsé, aki egyébként is az egyik kedvencem, és itt is egy szerethető figurát hozott, illetve Shirley MacLaine és Hector Elizondo párosa, mert ők meg egyszerűen még az ilyen kis szerepekben is képesek valami pluszt adni a filmhez. De a legkellemesebb meglepetést számomra Taylor Lautner játéka szolgáltatta, aki meglepő öniróniával hozza az izomagyú sportoló karakterét, és olyan kikacsintásokat is elejt, hogy nem szeretné, ha megint félmeztelenül fotóznák. A szinkron is jól sikerült, szinte mindenki szokott magyar hangját kapta, akik jól is végezték munkájukat, külön felhívnám a figyelmet Kovács Áronra Rómeó, a rádiós szinkronhangjaként, mert először "tűnt fel" ilyen szerepben.

Hiába azonban a nagy sztárparádé, az egy-két egész kellemes alakítás, mert a történet iszonyat sablonos, unalmas, és minden eredetiséget nélkülöz. Ez ilyen formában semmiképp sem több egy 5/10-nél, és azt hiszem, még így is elég jószívű voltam.

A filmnews.hu egykori szerkesztője, jó barát.

Szólj hozzá!

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .