Sundance 2013: Dokumentumfilm kategória - World Cinema (nemzetközi alkotások)
12 bátor és különleges kortárs alkotás a világ minden tájáról a 2013-as Sundance Film Fesztivál programjában.
Pussy Riot - A Punk Prayer, orosz-brit (Rendező: Mike Lerner, Maxim Pozdorovkin)
Három fiatal lány hét év börtönnel néz szembe egy orosz börtönben, csupán egyetlen, Moszkvai Katedrálisnál előadott szatirikus koncertért. A tét azonban sokkal nagyobb: nem maguk a lányok állnak a bíróság előtt, hanem a világ, amiben élnek.
Fallen City, kínai (Rendező: Qi Zhao)
A film négy éven keresztül követte nyomon három olyan család életét, akik túlélték a 2008-as szecsuáni földrengést, hogy aztán reményekkel és álmokkal telve kezdjenek új életet egy tradíció és modernizáció között vergődő új Kínában.
Fire in the Blood, indiai (Rendező: Dylan Mohan Gray)
A 90-es évek végén - 2000-es évek elején a nyugati országok és gyógyszeripari cégek megakadályozták, hogy vírusölő gyógyszerek jussanak el az AIDS sújtotta Afrikába, és ez több mint 10 millió ember értelmetlen halálhoz vezetett. Akadtak viszont olyanok, akik felvették a kesztyűt a jó ügy érdekében.
Google and the World Brain, brit-spanyol (Rendező: Ben Lewis)
Az internet egyik legambiciózusabb vállalkozása a Google-é, már lassan 10 éve digitalizálják a könyveket. Eredeti céljuk az volt, hogy hatalmas digitális könyvtárat hozzanak létre, de ehhez több millió könyvre volt szükség.
The Machine Which Makes Everything Disappear, német-grúz (Rendező: Tinatin Gurchiani)
A film rendezője 15 és 23 év közötti főszereplőket keresett falvakban és városokban, olyanokat, akik mind drámai, mind vicces helyzetekben érdekesnek bizonyulnak.
The Moo Man, brit (Rendező: Andy Heathcote, Heike Bachelier)
A történet középpontjában Steve, a farmer hősies küzdelme áll, egy éven át mutatja be hogyan viseli gondját Idának, a csorda vezetőjének, és 55 tehenének. Amikor Ida beteg lesz, Steve optimizmusa elfogyni látszik, és egész élete a feje tetejére áll.
A River Changes Course, kambodzsai-amerikai (Rendező: Kalyanee Mam)
Három ifjú kambodzsai képtelen tovább tétlenül nézni az erdőirtást, a tengerek túlhalászatát, és országuk végleges eladósodását, miközben mindannyian próbálnak magukhoz térni a háború borzalmai után a gyorsan táguló világban.
Salma, brit-indiai (Rendező: Kim Longinotto)
Amikor Salma, a dél-indiai kislány pubertás korba lép, szülei elzárják a külvilágtól. Kislányok millió néznek szembe ugyanezzel a sorssal a világban. 12 évvel később Salma kemény harcol azért, hogy szabad lehessen.
The Square (El Midan), egyiptomi-amerikai (Rendező: Jehane Noujaim)
Mit jelent kockára tenni az életedet azért, amiben hiszel? Milyen messze hajlandóak elmenni a forradalmárok azért, hogy népük szabad legyen?
The Stuart Hall Project, brit (Rendező: John Akomfrah)
70 évnyi munkásságot ölel fel a film, Stuart Hallét, aki az atomenergia-ellenes szervezet aktivistája és a posztmodern cultural studies irányzat megalapítója volt. Láthatunk számtalan rádió és tévéinterjút, privát felvételt, kivételesen gazdag életről, hogy szép lassan összeálljon a kép Nagy Britannia legradikálisabb gondolkodójáról.
The Summit, ír-brit (Rendező: Nick Ryan)
24 hegymászó találkozik az utolsó állomásnál, mielőtt meghódítanák a Föld legmagasabb hegycsúcsát. 48 órával később tizenegy közülük már halott, vagy egyszerűen csak eltűnt. Egyikük azonban, Ger McDonnell, aki betartotta a hegymászás szabályait talán még életben van.
Who is Dayani Cristal?, brit (Rendező: Marc Silver)
Egy ismeretlen holttestet találnak az arizonai sivatagban. Kilétének kiderítése érdekében az egész kontinenst bejárja a film stábja, hátha kiderül, mit jelent a rejtélyes tetoválása.