Sok-sok érdekesség a Frankenweenie című stop-motion animációs filmről

Sajnos egy ideje már világos, hogy csak január 3-án kerül a hazai mozikba a Frankenweenie - Ebcsont beforr (Frankenweenie) című fekete-fehér animációs film, melyet Tim Burton rendezett. Alább egy exkluzív kép még a Comic-Conról, valamint a hivatalos történet és néhány érdekesség is olvasható.

Sok-sok érdekesség a Frankenweenie című stop-motion animációs filmről

A varázslatos és félelmetes fantáziavilágok mestere, Tim Burton (Alice Csodaországban, A halott menyasszony) új animációs története egy fiúról és annak kutyájáról.

Mikor a kis Victor elveszíti legjobb barátját, Sparky-t, kétségbeesésében segítségül hívja a tudományt, hogy feltámassza hűséges ebét. A kísérlet végül sikerrel jár, az összefoltozott kutya életre kel a kisfiú legnagyobb örömére. Victor először próbálja mindenki elől rejtegetni síron túli kutyusát, ám mikor Sparky végül kijut a házból, Victor diáktársai, tanárai és az egész város kénytelen rádöbbenni, milyen szörnyű következményekkel járhat, ha új pórázzal akarjuk kordában tartani az életet.

Tim Burton fekete-fehérben és klasszikus stop-motion technikával forgatta újra egykori rövidfilmes történetét, mindezt pedig 3D-s látvánnyal spékelte meg, a különböző filmes korszakok technikáinak vegyítésével így valóban különleges és egyedi látványt hozott létre.

Jegyzetek:

  • A Frankenweenie – Ebcsont beforr Tim Burton 1984-es élőszereplős rövidfilmje, az azonos című, 29 perces Frankenweenie rövidfilm egész estés animációs feldolgozása.
  • Tim Burton e filmben felettébb különös módon nem dolgozott együtt sem Johnny Deppel, sem pedig Helena Bonham Carterrel. Depp utoljára a 2003-as Nagy hal (Big Fish) című filmjéből maradt ki, Carter pedig az 1999-es Az Álmosvölgy legendájából (Sleepy Hollow).
  • Burton annak idején egész estés, stop-motionnel készített filmként látta maga előtt a sztorit, ám akkor nem állt rendelkezésére ekkora költségvetés, így döntött végül az élőszereplős, rövidfilmes formátum mellett.
  • A rendező korábbi hasonló technikával készített filmjeit, a '93-as Karácsonyi lidércnyomást (igaz, ennek csak ötletadója és producere volt), valamint a 2005-ös A halott menyasszonyt (Corpse Bride) egyaránt Oscar-díjra jelölték.
  • Az alkotók több mint kétszáz bábot és miniatűr díszletet alkottak meg a filmhez.
  • A karakterek neveit (pl. Victor, Elsa van Helsing, Edgar "E" Gore, Mr. Burgemeister) klasszikus horrorfilmek szereplői inspirálták.

Magyarországon forgalmazza a Fórum Hungary Kft.

• Az idő szerencse • Mindenkit hajt valami...

Szólj hozzá!

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

9 hozzászólás

  1. Anonymous

    tökjó egy fekete-fehér filmről a színes promókép…:/

  2. Anonymous

    Azért mert mondjuk a kulisszák mögül származik és ennek nem feltétlenül kell ff-nek lennie

  3. Anonymous

    én kérek elnézést, hogy szerettem volna olyan képet látni, ami jobban visszaadja a hangulatot. Amúgy meg nincs ráírva, hogy a kulisszák mögül származik.

  4. Na, hé. Easy, pls.

    Katt a címkéknél a ‘Frankenweenie’-re, és máris eléd tárul az eddigi összes poszt a filmről ;)

  5. Anonymous

    majd kattintok, köszi.
    annyi trollt hagysz fanyalogni, bezzeg nekem nem szabad. nyilván:/

  6. Pont rosszul jött át, ahogyan írtad, amolyan panaszkodásnak, és de, szabad neked is. Valamint, mint mondtam, nyugi. ;)

  7. Anonymous

    pont erre célzok. trollkodni szabad, értetlenkedni nem.
    halálosan nyugodt vagyok.

  8. Mostanság már a trollkodást is szűröm, bár az is tény, hogy szerencsére nem volt rá az utóbbi hetekben példa. :)

  9. Anonymous

    na, akkor majd egy kicsit összeszedem magam!