Értékelés: Én, Frankenstein (I, Frankenstein)

200 évvel azután, hogy Dr. Frankenstein megteremtette szörnyetegét, Adam (Aaron Eckhart) még mindig itt él közöttünk. Amikor azonban egy háború közepén találja magát, melynek tétje az emberiség sorsa, ráébred, hogy ő maga hordozza a pusztulás kulcsát.

Stuart Beattie-t (Tomorrow, When the War Began) nem feltétlenül engedném ismét kamera mögé, bár nem vagyok teljesen biztos benne, hogy a rendezés miatt bukdácsolt az Én, Frankenstein, sokkal inkább a forgatókönyv okolható érte. Vagy mindkettő egyszerre. A legszomorúbb az egészben, hogy lényegében minden alapanyag adott volt egy újabb Underworld-szerű fantáziafilmhez, ide értve Bill Nighy jelenlétét is.

Én, Frankenstein_01

Januárban kimaradt moziban, de a kötelezően pótolandó filmek listáján volt, viszont emlékszem, hogy minden röpke véleményben csak ócsároltátok, és lehordtátok a sárga földig. Nos, a helyzet ennyire nem vészes, csak középszerű a végeredmény. Nagyjából ugyanazt kapjuk, mint az Underworld nulladik részében, ami nem rossz, csak nem ér fel az első két rész színvonalához. Már csak a képi világa miatt is muszáj összevetnem az Underworlddel, ami egyébként ott van valahol a kedvencek között, de A vérfarkasok lázadása nagy csalódással töltött el annak idején.

Sajnos a forgatókönyvet is Beattie írta, ami olyan, mintha nem találná a helyét a nagyvilágban, és csak evickélne a határtalan óceánon. Az Én, Frankenstein is ezt tudja: elemeiben jó, vannak kimondottan szórakoztató akció és nem akciójelenetei, amik tetszettek, de nem áll össze egy egész filmmé. Ennek köszönhetően nagyjából a film közepén rápilláztam, annyira izgalmas képsorokkal jött, ugyanakkor mégsem tudok rá haragudni, mert egyes jeleneteivel abszolút nincs gond.

Én, Frankenstein_02

A döcögősségéért még a játékidő sem okolható, hiszen a másfél órának totálisan elégnek kellett volna lennie ahhoz, hogy kitöltsék tartalommal, csak ez foghíjasan jött össze. A képi világa kimondottan tetszetős, és tökéletes szinkronban van a történettel is, úgyhogy ezt nem kifogásolhatjuk, de hiába adottak az ilyesfajta dolgok, ha maga a film képtelen érvényesülni, beteljesíteni azt a feladatot, amit a rendezőtől kapott.

A CGI is szépen működött, és hiába a Lionsgate gyártotta, tökéletes átváltozásokat láthatunk, és a lények is megfelelnek a mai elvárásoknak. Tényleg szerettem volna szeretni, de egy ilyen göröngyös utat járó fantáziafilmet elég nehéz. Egy szó, mint száz, látványra eléggé rendben volt az elénk pakolt anyag, és a különféle lények is bejövős kinézetűre sikerültek.

A címszereplőt, Adamet Aaron Eckhart játssza, aki az elmúlt évek során szerzett magának némi tekintélyt a szememben. Nem gondoltam volna, hogy sikerül majd ennyire kellemesen életre keltenie a karaktert, aki oly sok emberből áll, aki gazdátlanul, magányosan hánykolódik egy ilyen démoni sötétségű világban. Szóval Eckhart alakítása simán elfogadható, de amikor feltűnik a vásznon Bill Nighy, ő természetesen két mondattal maga mögé utasítja Aaron barátunkat. Nighy lényegében egybenőtt az elmúlt évek során az Underworlddel, azért is kapcsolom össze a két filmet ilyen mértékben.

Én, Frankenstein_03

Miranda Otto is kellemes társaság a vásznon, akitől szintén hasonlóan minőségi alakítást láthatunk, mint Nighytől. Ellenben ott van a minden lében kanál, a kételyekkel teli Jai Courtney, aki nem igazán csipázza, ha parancsokat osztogatnak neki. Ezt a karaktert jól hozza, de mint férfiember, annyira ellenszenves számomra, hogy gőzöm sincs, lesz-e valaha olyan film, amiben tudom majd szeretni. Női fronton Yvonne Strahovskival erősít a film, akivel úgy nincs gond, de olyan kis semleges egyént játszik tök átlagos, tévés képességeivel, hogy nem emelkedik ki a szürkeségből.

Tehát nem bántam meg, hogy januárban kihagytam mozikban, főleg a kényszer 3D miatt nem, de én nem ennyire borúsan látom a végeredményt, mint ahogyan mondtátok néhányan. Szerintem egy 6/10 simán elfér rá, de egyértelműen nem a többször nézős kategória.

• Az idő szerencse • Mindenkit hajt valami...

Szólj hozzá!

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

2 hozzászólás

  1. GoDach

    Számítottam rá, hogy Dean R. Koontz könyvéből ennyi maradt meg az írónak aki lopta az ötletet, hogy frankenstein még ma is él. A könyv egy tökéletes összhangban lévő, összeesküvés világvége elméleten alapul, amiben Victor Frankenstein már egy egész várost ellepett a klónjaival és kicserélte a fontos embereket a teremtményeire. Közben a klónoknak is önálló tudat kezd életre kelni, akik részben a teremtőjük ellen fordulnak. A két gonosz oldalt nincs más aki megállítsa, egy rendőrpároson és maga Frankenstein első teremtményén kívül aki a villámlással nem csak életet hanem hatalmas erőt is kapott és aki még mindig él.

    Aki nem olvasta a könyvet bánhatja, aki pedig nem ezt filmesíti meg, azt mindig kísérni fogja a bukás árnyéka.

    • Hát, ‘picivel’ izgalmasabbnak tűnik a könyv története, de ismerjük Hollywoodot… sajnos nem lesznek rá vevők.