Értékelés: Alfa és Omega (Alpha and Omega)

Alfa és OmegaMi kell egy igazi nagy kalandhoz? Stoppolás, megálló kamionosok, dühös medvék, tüskés sündisznók és egy golfozó liba a labdaszedő kacsájával. Csak kérdezd Kate-t és Humphrey-t, a vadőrök által befogott és az ország túloldalára szállított két farkast, akik próbálnak hazajutni. A fürge észjárású Humphrey egy igazi omega farkas, akinek a szellemes szóviccekről szólnak a napjai, és leginkább bugyuta társaival lóg, a tréfálkozó farkasokkal és a videójátékokkal játszó mókusokkal. Teljes ellentéte Kate, az alfa nőstény, aki kötelességtudó, fegyelmezett és ügyes Lara Croft-féle mozgása pedig mindenkit ámulatba ejt. Humphrey jelszava „Nevettesd meg őket!”, Kate-é „Én vagyok a főnök!”. Kettejüknek együtt pedig több ezer kilométert kell megtenniük, és csak egymásra számíthatnak. Mindeközben otthon a menetelő rivális farkas falkák viszályt szítanak, s úgy tűnik csak Kate és Humphrey tudja helyreállítani a békét. De ehhez legelőször egymást kell túlélniük.

Igen, ez lett belőle, mivel két cseszett helyen vetítik kicsiny hazánkban a világpremierként érkező Paranormal Activity 2-t. Kezdem rögtön azzal, amit már az első bemutatóban láttam, hogy maga a CGI nem épp a kidolgozott kategória, és most finoman fogalmaztam. Kimondottan a gyerekközönséget célozták meg vele, úgyhogy itt és most mondom, hogy aki egy kis komolyságot is vár tőle, az ne váltson rá jegyet. Nekem sem kellett volna. Amerikai-indai koprodukcióban készült el az Alfa és Omega, de én azt mondom, még dolgozhattak volna rajta pár évet.

Piszkosul idegesített, hogy amikor poénosnak gondolták magukat, cseppet sem voltak viccesek, de az a poén az egészben, hogy a gyerekközönség is csak két-három alkalommal nevetett fel, pedig ugye nekik szánták. A CGI bénaságát nem hagyhatom szó nélkül, mert ezek aztán mindenek voltak, csak farkasok nem. Mozgásuk kimondottan esetlen, nem beszélve arckifejezéseikről, amiből nem igazán jött le, hogy mit éreznek, és azért már nem itt jár a technológia, azt már megtapasztalhattuk néhány animációs társánál. A történetet muszáj elővennem néhány szó erejéig, mégpedig azért, mert pofon egyszerű, kiszámítható, és fordulatoktól mentesre sikerült, és ez így ebben a formában nagyon kevés nekem. Négy szóval összefoglalható: Elrabolják őket, aztán hazavándorolnak. És ha mindez nem elég, még a drámával is bepróbálkoztak, amin inkább nevettem, mert totál kliséfürdő volt. Valamint ami még nagyon fájt, hogy három jelenetnél kimondottan éreztem Az oroszlánkirályból (The Lion King) való koppintást.

A karakterek miatt kapott nálam egy esélyt, és nem ítéletem el amiatt, mert nem DreamWorks, vagy Pixar alkotásról van szó, de teljes mértékben csalódtam. Itt megint olyan vicces helyzet alakult ki, hogy ugye van a két fő figura, Alfa és Omega, akik csak úgy elvannak, elhancúroznak, nevetnek, de egyszerűen olyan semmilyen, és teljesen semlegesen hatnak a nézőre. Na, és akkor most következzen a poén része, egy Lilly nevű lányfarkas, akinek tetszett a jelleme és benne megvolt az, ami a főszereplőkből hiánycikk. Ugyan ide sorolnám még a cameoszerepre felbukkanó kis macit, vagy épp szüleit, akik csempésztek néhány perc vidámságot ebbe a szomorúra sikerült 90 percbe. A kacsa-lúd páros megérdemel egy újabb külön mondatot, akik bár fárasztó poénjaikkal jöttek néha, mégis feljebb tekerték a hangulatot alkalmanként, de abszolúte a lúd francia akcentusa vitte a prímet.

A szinkron külön dicséretet érdemel, mindenki nagyon klassz hangot kapott, és látszik, hogy erre nagy figyelmet fordítottak. Viszont megint negatívummal kell folytatnom, az pedig a 3D, ami zero, azaz nullával növeli a szórakozásfaktort. Még egy nap se telt el, hogy kijöttem róla, de már most nem jut eszembe egyetlen olyan jelenet, ami megragadt volna a 3D miatt.

Legalább egy közepes szintet vártam, mint az 51-es bolygótól, ami kicsit jobb, mint eme szóban forgó animációs, és ha akarnék, se tudnék egy halvány 4/10-től jobbat adni, mert egyszerűen, mint írtam: olyan semmilyen. A legvégén igazán pozitív gesztus, hogy Dennis Hopper emlékére ajánlották fel a filmet, aki az egyik karaktert szólaltatta meg eredeti nyelven.

• Az idő szerencse • Mindenkit hajt valami...

Szólj hozzá!

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .