Dokumentumfilm a Vogue magazinról

Anna Wintour a Vogue magazin legendás főszerkesztője immáron húsz éve, a divatvilág leghatalmasabb és legmegosztóbb alakja. A védjegyévé vált bubifrizurája és napszemüvege mögött megbújó asszony még soha nem engedte meg senkinek, hogy közelről megvizsgálja, mi történik a magazinja „hasábjai” mögött. Egészen mostanáig. R.J. Cutler rendező eddig példa nélküli közelségbe férkőzhetett, és 2009-es filmje, A szeptemberi kiadás (The September Issue) egy különleges világba röpíti a nézőt.

A divatnál maradva, a dokumentumfilm stílusosan szeptemberben debütál az HBO-n.
Csak egy szó: Vogue. Biztosan senkinek sem kell bemutatni. A Vogue magazin meghatározó szerepet tölt be a divat világában. És akinek mindez köszönhető: Anna Wintour főszerkesztő, aki immár húsz esztendeje irányítja a szerkesztőség munkáját. A keze alatt alakult, formálódott a lap, és lett a globális divatszakma Bibliája.
Minden év augusztusában rekordszámú ember várja nagy izgalommal, hogy kezébe vehesse a Vogue magazin szeptemberi kiadását. Az 2007-es kiadás volt és maradt – minden tekintetben – a valaha volt legnagyobb: több mint két kilót nyomott, és tizenhárom millió példány fogyott el belőle, illetve jobban hatott a 300 milliárd dolláros nemzetközi divatvilágra, mint bármely más kiadvány.
A portréfilm bemutatja Anna Wintourt, megpróbálja fölfedni különös személyisége varázsának a titkát. Az Emmy-díjas rendező, R.J. Cutler közeli, humoros és meglepő portrét fest Anna Wintourról és nagymenő szerkesztőkből álló csapatáról, amint azok a divat nélkülözhetetlen bibliáját hozzák létre. Ezen kívül feltárja Wintour Vogue-jának érinthetetlen tündöklését, és bemutatja azokat a kivételesen szenvedélyes embereket, akik a lap szíve és lelke. Cutler elvisz minket Európába a Divat Hét színfalai mögé, fotózásokra, és bepillantást enged a zárt ajtók mögött zajló szerkesztőségi megbeszélésekre is. A néző tanúja lehet egy fáradságos, néha érzelmileg is megerőltető, ugyanakkor szenvedéllyel teli és szórakoztató folyamatnak, amit lapkészítésnek hívnak.
Dokumentumfilm a Vogue magazinról 05
Anna Wintourról:
Anna Wintour 1988 óta a Vogue főszerkesztője.
Wintour 1983-ban csatlakozott Condé Nasthoz mint a Vogue kreatív igazgatója, majd 1986-ban visszatért szülőhazájába, Angliába, hogy ott a British Vogue főszerkesztője legyen. 1987 szeptemberétől 1988 júliusáig a House & Garden főszerkesztője volt, amikor is újra csatlakozott a Vogue-hoz, akkor már a jelenlegi pozíciójában.
Anna Wintour karrierjét 1970-ben kezdte a Harpers & Queen magazin divatrovatánál Londonban. 1976-ban New Yorkba költözött, és a Harper's Bazaar divatszerkesztője lett. Ezután a New York magazinnál dolgozott 1981-től vezető szerkesztőként, ebben a minőségében pedig ő felelt a magazin divattal, stílussal és életmóddal foglalkozó részeiért.
Dokumentumfilm a Vogue magazinról 03
A Vogue-nál eltöltött évek alatt Anna Wintour aktívan részt vett adománygyűjtésben, különösképp az AIDS-kutatás és a Metropolitan Művészeti Múzeum javára. 1990-ben kulcsfontosságú szerepet játszott a divatvilág AIDS-segélyprogramja, a CFDA/Vogue Initiative létrehozásában, amin keresztül több mint 16 millió dollárt segített gyűjteni, főként a nagyhírű „7th On Sale” program segítségével. 1995-től egészen máig tíz, a Metropolitan Művészeti Múzeum Divatintézetének javára rendezett jótékonysági gála társelnöke volt, melyek során több mint 40 millió dollárt gyűjtöttek össze. A múzeum munkájának elismeréseként Anna Wintourt tiszteletbeli kurátornak nevezte ki 1998-ban.
Dokumentumfilm a Vogue magazinról 04
2003-ban Wintour lett a vezetője a CFDA/Vogue Fashion Fund-nak, egy példanélküli kezdeményezésnek és díjnak, amelyet az amerikai divatvilág nehézségekkel küzdő, kezdő tervezői számára hoztak létre, hogy segítsenek az üzletüket sikeressé tenni. A Fashion Fund Award díj elnyerése nemcsak egy fiatal tervező karrierjében presztízsjellegű, de az európai divatcégeket is arra inspirálta, hogy hasonló programokat indítsanak.
Anna Wintour sok díj tulajdonosa, melyek vezetői teljesítményét és emberbaráti tevékenységét ismerik el. Ezek közül az egyik legfontosabb az Amerikai Divattervezők Tanácsának (CFDA) Életműdíja és az Award of Courage for AIDS Research (Bátorság az AIDS-kutatásban-díj) az Amerikai AIDS-kutatási Alapítványtól (amFAR).
Dokumentumfilm a Vogue magazinról 02
A Vogue mellett Wintournak köszönhető a Teen Vogue (2001) és a Men’s Vogue (2005) magazinok létrehozása és sikeres piacra dobása. Mindkét magazinnál szerkesztőségi igazgató.
A szeptemberi kiadás szeptember 9-én csütörtökön, 23:05-kor debütál az HBO műsorán.

• Az idő szerencse • Mindenkit hajt valami...

Szólj hozzá!

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .