Cannes 2012 - A nagyjátékfilm kategória versenyfilmjei
Vendégblogger kollegina ismét munkába lendült és kitett magáért, melynek eredményét alább olvashatjátok, méghozzá a Cannes-i Filmfesztivál nagyjátékfilm kategóriában versenybe szállóiról gyűjtötte össze a főbb tudnivalókat egy-egy képpel színesítve ezt a remek összeállítást.
Cosmopolis
David Cronenberg, a meghökkentés kanadai nagymesterei, megadja Robert Pattinsonnak a lehetőséget, hogy kilépjen az Alkonyat éjsötét árnyékaiból Don DeLillo regényének adaptációjával.
Holy Motors
This year’s wild card: egy francia szerzői film időutazásról és párhuzamos dimenziókról, sok-sok speciális effekttel és olyan szereplőkkel, mint Kylie Minogue és Eva Mendes.
Killing Them Softly
Brad Pitt újra a Jesse James rendezőjével dolgozik ebben a gengsztersztoriban, ezúttal egy rendőrt alakít, akit egy maffia által szervezett póker játszma során történt rablás ügyében nyomoz.
Lawless
Az ausztrál western úja összehozta John Hillcoatot kedvenc forgatókönyvírójával, az énekes-dalszerző Nick Cave-vel (legutóbbi közös munkájuk Hillcoat 2005-ben készült alkotása, Az ajánlat (The Proposition) volt.
Holdfény Királyság (Moonrise Kingdom)
Wes Anderson rendezőt érte a megtiszteltetés, hogy az idei fesztivál az ő nosztalgikus hangulatú, 60-as években játszódó filmével nyisson, amelyben Bruce Willis egy New England-i kisváros sheriffjét alakítja, aki a helybéliekből álló keresőcsapatot igyekszik két szökésben lévő szerelmes kiskamasz nyomára vezetni.
Mud
Jeff Nicolst sztárokkal teletűzdelt drámája a legfelkapottabb rendezők soraiba emeli, de a két tizenéves fiú és a szökött rab története legalább annyira fajsúlyos alkotásnak ígérkezik, mint korább munkái a Take Shelter vagy a Fegyverek és emberek (Shotgun Stories).
Úton (On the Road)
Walter Salles harmadik Cannes-i versenyfilmjében, amely Jack Kerouac ikonikussá vált regényének első filmdaptációja, a brit Sam Riley alakítja Sal Paradise-t, míg a Tron: Örökség sztárja, Garrett Hedlund Dean Moriarty-t, Kristen Stewart pedig Marylou-t, Dean barátnőjét.
Rozsda és Csont (De rouille et d'os/Rust and Bone)
Jacques Audiard munkáját 2009-ben A próféta (A Prophet) című alkotásáért a Zsűri Nagydíjával ismerte el. Ebben az évben versenyfilmje a belga nagyreményű színésztehetség Matthias Schoenarts és az Oscar-díjas Marion Cotillard főszereplésével készült.
The Paperboy
Amikor a Martin Luther Kingről készülő életrajzi filmjét kénytelen volt félbehagyni, a Precious - A boldogság ára (Precious) rendezője, Lee Daniels úgy döntött, jobb, ha ritmust és műfajt vált: hátborzongató thrillert készít egy halálsoron raboskodó elítélt ügyében nyomozó újságíróról.
Vous N'avez encore rien vu (You Haven't Seen Anything Yet)
Alain Resnais a fesztivál vége után közvetlenül tölti be kilencvenedik életévét, és ebben az filmben összegzi élete munkáját, amely sokak szerint annak legjobban sikerült műve lett.
Amour
Miután 2009-ben már nyert egy Arany Pálmát A fehér szalag (Das weiße Band - Eine deutsche Kindergeschichte) című filmjével, Michael Haneke osztrák rendező ezúttal egy hétköznapi témájú drámával tér vissza a tett színhelyére, amely egy nyolcvanas éveikben járó párról szól, főszerepben a francia filmművészet két ikonikus alakja: Emmanuelle Riva és Jean-Louis Trintignant.
Like Someone in Love
Tokióban játszódó történet egy a szexiparban dolgozó diákról, aki így próbálja finanszírozni tanulmányait - szokatlan téma ez az iráni Abbas Kiarostami rendezőtől, aki korábban már négy alkalommal is kárt Cannes-ban, és 1997-ben haza is vitte az Arany Pálmát A cseresznye íze (Taste of Cherry) című alkotásáért.
Paradise: Love (Paradies: Liebe)
Ott szökik szárba a szerelem, ahol nem is várnánk - egy trilógia első része az osztrák rendezőtől, Ulrich Seidltől, aki megdöbbentette a Cannes-i nézőközönséget és megosztotta a kritikusokat is egyik korábbi munkájával, az Import/Exporttal, 2007-ben.
Post Tenebras Lux
A kísérletező kedvű mexikói Carlos Reygadas harmadik versenyfilmje részben életrajzi ihletésű - Mexikó, Spanyolország, Anglia és Belgium tájaira kalauzol el minket, és mesél nekünk a rendező életéről.
The Angels' Share
A fesztivál rutinos öreg rókája, a brit Ken Loach, aki arról híres, hogy Európa bármely más országában jobban elismert, mint saját hazájában, immáron tizedszer vesz részt a rangos eseményen, ezúttal egy szokatlan módon optimista szélhámos filmmel érkezett.
Csata után (After the Battle/Baad el Mawkeaa)
Yousry Nasrallah nyíltan politikai ihletésű drámája két férfi nagy találkozásáról, akik a háborús konfliktus két ellentétes oldalán állnak: egy katona, aki szembeszállt a kormányellenes tüntetőkkel és egy kairói liberális, aki a reformpárti elit tagja.
In Another Country (Da-reun na-ra-e-suh)
A koreai rendező, Hong Sang-soo’ első versenyfilmjében a 2009-es zsűrielnök, Isabelle Huppert rögtön három különböző nő szerepében, akiket mind ugyanúgy hívnak és ugyanazon a tengerparti üdülőhelyen szállnak meg.
The Hunt (Jagten)
Egy olyan férfi története, akik hamisan vádolnak meg egy kisgyermek molesztálásával - ezzel tér vissza a Dogme 95 avantgárd filmes mozgalom egyik elindítója, Thomas Vinterberg, akinek debütáló alkotása, a Születésnap (Festen) 1998-ban a Zsűri Nagydíját hozta meg számára.
Taste of Money (Do-nui mat)
Ahogy Im Sang-soo korábbi 2010-es versenyfilmje, a Hanyo (The Housemaid) is, a Taste of Money úgyszintén az álszent koreai felső tízezer kritikája. A film témája azonban ezúttal nem a házasságtörés, hanem az etikátlan üzleti magatartás.
In the Fog (V tumane)
A rendező 2010-ben indított filmjével (Schastye moe/My Joy) ellentétben, a fehérorosz származású Sergei Loznitsa idén egy 1942-ben, a Szovjetunió náci megszállása alatt játszódó történetet mesél el.
Beyond The Hills (Dupa dealuri)
A román újhullám úttörője, Cristian Mungiu a 4 hónap, 3 hét, 2 nap (4 luni, 3 saptamâni si 2 zile/4 Months, 3 Weeks and 2 Days) cimű filmjéért 2007-ben bezsebelt Arany Pálmája operatőre kamerájának objektívjét hazája kommunista múltjáról az ország ortodox egyházának visszaéléseire irányítja át.
Valóság (Reality)
A 2007-ben a Zsűri Nagydíját a Gomorra című maffiadrámájával bezsebelő Matteo Garrone, olasz neorealista rendező legújabb filmje a valóságshow-k világról és egy nápolyi halkereskedőről szól, aki bekerül a Big Brother olasz változatába.
* egyes magyar címeknél változás léphet fel.
filmező
Nagyon szép összeállítás, gratulálok hozzá. Egészen informatív és átláthatóan összefoglalja a felhozatalt, ami szerintem elég színvonalas idén is. A Holdfény királyságot,Lawless-t, Cosmopolis-t és az On the Road-ot kimondottan várom.
függő
Köszönjük, átadom neki! :)
Igen, ezeket én is várom, + Rust and Bone, Mud, The Paperboy, Killing Them Softly és Holy Motors is elég ígéretes szerintem. Ezek tuti nézősek, ahogy lehetőségem adódik rá. :)
Anonymous
I’m gone to inform my little brother, that he should also go to see this web site on regular basis to obtain updated from most up-to-date news.
Have a look at my site – ps3 free
Anonymous
I am regular reader, how are you everybody? This piece of writing posted at this
web site is truly fastidious.
Here is my homepage Minecraft Hacks
Anonymous
Working PSN Code Generator 2013
Here is my webpage – Free PSN Cards