Értékelés: Verdák 2 (Cars 2)
A legmenőbb versenyverda, Villám McQueen (eredeti hangja Owen Wilson) és utánozhatatlan barátja, az autómentő Matuka (eredeti hangja Larry the Cable Guy) a Verdák 2-ben igazán nagy kalandba keverednek, amikor a tengerentúlra indulnak, mindenidők legelső World Grand Prix autóversenyére. A kupa elnyerője csakis a világ leggyorsabb autója lehet, azonban a győzelem felé vezető út telis tele van kátyúkkal, elterelésekkel és vidám meglepetésekkel is. Matuka már a verseny első fordulóján azonnal különös kalandba keveredik és kénytelen egyszerre lavírozni a szupertitkos kémküldetés és csapatfőnöki feladatai között. Hamarosan megkezdődik a legpörgősebb autósüldözés Japán és Európa utcáin, a legmenőbb verdákkal, régi és új kedvencekkel egyaránt.
A Verdák 2 tipikusan egy olyan folytatás lett, amire abszolút nem volt szükségünk. Legalábbis így nem, maximum ha straight to DVD-re jön. Amiben erős volt az első rész, ez ott harmatgyenge, vagyis itt is utalgattak a barátságra, szóval az egyik témának megmaradt ugyanaz, de csak felszínesen érintették. Plusz még ott van az a hatalmas baki, hogy elvesztette az összes komolyságát, ami az első résznek megvolt. Nem drámára ültem be, tisztában vagyok vele, csak az elődje komoly animációs filmnek mondhatja magát, amit felnőttek és gyerekek egyaránt kedvelnek, viszont ez tipikusan gyerekeknek készült, és valószínűleg ezért nem élveztem annyira a látottakat. Pedig még a jegyet is a 2D-re váltottuk, nagy szerencsénkre, ugyanis nekem egyáltalán nem hiányzott, hogy mindezt 3D-ben láthassam.
Gyönyörűen ki lett dolgozva minden, és rengeteg új kocsit felvonultatnak benne, melyekről azonnal felismerhető, melyik autótípusról formázták. Szinte mondhatom, hogy életre keltek benne az autók, és ezen kívül még vonatot, repülőt és hajót is láthatunk megelevenedni. Bár nekem a vonatnál befigyelt egy kis Thomas feeling, amit ne pozitívumként értsetek. Nem tudom, mennyire jogos ebbe belekötni, de Finn McMissile brit titkosügynök esetében kicsit azért elvitték magukat, mert nem volt számára olyan terep, amin ne boldogult volna, és legyen ez háztető, függőleges vízi cölöp, és még sorolhatnám. Akarom mondani, teljes mértékben elrugaszkodtak a valóság mezejéről. Ha már "mező", akkor azt mondom, hogy a három fő versenyhelyszín varázslatos kidolgozást kapott, és látszik, hogy foglalkoztak vele egy csomót, hogy így nézzen ki.
Még egy kis elidőzést megérdemelnek a főbb karakterek, kezdem rögtön Villám McQueennel, aki maradt a régi, érzelmes versenyautó, aki mindig segít barátain és célja a gonosz semlegesítése. Matuka néha vicces tudott lenni, bár jó párszor inkább éreztem soknak jelenlétét, és olyan érzés is elfogott néha, mintha a Matuka meséit nézném, aminek valahogy nem vagyok nagy rajongója. Holley Shiftwell is szerethető verda lett a titkosügynök mellett, bár nagyban hasonlít McQueen Porschéjére.
Mint írtam, nyomokban lehetett érezni, hogy a barátság az egyik téma, viszont a másik a bosszú, ami nem tudom, mennyire jó döntés egy főleg gyerekeknek szánt mesénél. Meg a másik, amit észrevettem, nem csak mi nem röhögtük végig a filmet, hanem a másik 20-30 ember sem. Persze akadtak benne aranyos poénok, amin mosolyogtam, és a szinkron is halálosan jó volt, szóval nem akarom én ezt nagyon lehúzni, de azért helyén kell kezelni a dolgokat. Pontjait mondjuk úgy 6/10-re tenném, semmiképp nem többre.