Értékelés: Halálos iramban 8 (The Fate of the Furious)

Dom és Letty nászúton vannak, Brian és Mia pedig kiszálltak a játékból. A világjáró csapat többi tagja szétszéledt, és próbálnak a normálisra emlékeztető életet élni. Ám egy titokzatos nő visszacsábítja Domot a bűn világába, ahonnét, úgy tűnik, nincs menekvés, sőt, arra is ráveszi, hogy árulja el a hozzá legközelebb állókat… A kubai partoktól New York utcáin át a Barents tenger jégpáncéljáig világszerte számos helyen folyik a hajsza, amit hőseink csapata folytat, hogy útját állják egy anarchistának, aki káoszt akar a világra szabadítani... és hogy hazahozzák a férfit, aki családot csinált belőlük.

A Halálos iramban 8 tovább emeli a tétet, a korábbiaknál is elképesztőbb akciókat láthatunk, kérdés, hogy ezt vajon még sokadik alkalommal is képesek letolni a néző torkán?! Nyilván a hetedik részhez nem ér fel, bár ott egy bizonyos érzelmi löket is nagyban közrejátszik, ugyanakkor ez a rész sem sokkal marad el a korábbiaktól. Az a helyzet, hogy a Universal jól döntött, amikor F. Gary Grayt (Straight Outta Compton) ültette a rendezői székbe, a forgatókönyvet pedig a franchise egyik bennfentese, Chris Morgan szállította, szóval mégis mit tudtak volna nagyon elrontani?!

Nem gondoltam, hogy egy franchise életében a nyolcadik résznél még tudnak ügyeskedni a sztorival, és a moziban ülve hiába találhatjuk ki, hogy mi fog következni, de basszus, ez így akkor is egészen pofásra sikerült. Mivel sokadik rész, nehéz újat mutatni, azonban úgy gondolom, hogy egy popcornmozival szemben nem szabad nagy elvárásokat támasztani, na de nézzük részletesebben. Először is, teljesen jól felépítették Dom átpártolását, azt pedig nyilván nem rejtegethették sokáig, hogy miért hagyott ott mindenkit. A többi pedig adta magát.

Egy kubai autóversenyzős jelenettel indulnak be az események, ami pofás helyszín, de sajnos látszott, hogy a helyiek nincsenek hozzászokva a filmforgatáshoz, és az is baromság, ahogyan Toretto átlépi a célt. Nincs az az autó, amelyik hátramenetben képes lenne akkora tempóra, amit ő diktál vele. Nem is értem, hogy ilyesmikre miért nem figyelnek oda jobban. Amolyan apró porszem a gépezetben, de mégis ott van. A másik nagy szarvashibát New Yorkban követték el. Értem én, hogy haladni kell a korral, és az autók irányítása még oké is, de a parkolóházas jelenet már több volt a soknál.

Minden más viszont rutinműveletként ment végbe, amely olyan módon szórakoztatja a nézőt, mint korábban megszokhattuk. Az akciójelenetek egytől egyig annyira feszesek, hogy beleizzadtam a filmbe, és ismét elfáradtam, mire vége lett. Hasonlót éreztem már korábban is, amikor Torettóékra szegeződött a figyelem. Nem gondoltam volna, hogy az izlandi helyszínen ennyire jól el tudják majd ütni az időt, de az a helyzet, hogy ott is csak egy apróbb baki csúszott be, amikor Romant összeházasítják a Lambó ajtajával. Viszont az a helyzet, hogy az ilyeneken muszáj túllendülni, hiszen ez hozzátartozik a Halálos iramban-filmekhez, és mivel nagy rajongója vagyok a franchise-nak, ilyenekért képtelen vagyok haragudni. Az olyan mellélövések, amelyeket az előbb taglaltam, sokkal jobban zavartak.

Ami a színészeket illeti, Dwayne Johnson már részek óta épp annyira csapattag, mint Vin Diesel. Nem mondom, hogy Brian nem hiányzott, de nélküle is megy tovább az élet. Diesel egyébként most is remekül tolta, és a többi ismert szereplőről sem tudok újat/mást mondani. Elég jól sikerültek azok a jelenetek, amikor Rock és Jason Statham oltják egymást, és továbbra is hatalmas beszólások röpködnek a levegőben, ami számomra mindig is pozitívumként hatott, és ez most sincs másként.

Újoncként megfelelően kavarta azt a bizonyosat Charlize Theron, akitől nem szabad mély alakítást várni, ugyanakkor pontosan hozza azt a szintet, ami ehhez a filmhez és történethez szükséges. Erőteljes, kegyetlen és pszichopata egyén, aki mindenre képes, hogy elérje célját. A múlttal összefont szálért pedig külön piros pont jár a forgatókönyvírónak. A norvég származású Kristofer Hivju remek jobbkéz Theron mellé, egyszerűen összeillenek, nincs is ezen mit taglalni. A Jensen Ackles kinézetű Scott Eastwood is említést érdemel, akin nagyon sokszor nevethetünk, és ő is egy jól elhelyezett mellékszereplőnek mondható. Hogy mi a helyzet Helen Mirrennel? Eszméletlenül kitalálták a helyét, imádtam!

Mielőtt zárnám soraimat, nem mehetek el szavak nélkül a börtönös jeleneten, ahol azért akad némi meglepetés, és most nem is a sztorira gondolok, hanem úgy egyébként tetszett a börtönlázadás koreográfiája, nem mellesleg a kameramunka szintén. Jármű fronton is vannak újítások, nem is spoilereznék, mert úgyis megnézitek, hiszen ez egy olyan autós akciófilm, amit moziban, nagyvásznon kell látni. Ez így nálam egy halvány 9/10-ke, de hangsúlyozom, hogy elfogult vagyok.

• Az idő szerencse • Mindenkit hajt valami...

Szólj hozzá!

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

7 hozzászólás

  1. Szaszika

    a 150-el hasító tengeralattjáró fel se tűnt?
    meg hogy az orosz tengeralattjárók kétcsavarosak? :)

    • Az akkor már nem. :D
      Eleve Izlandon forgott, tehát már ebbe is bele lehetne kötni. Meg sok minden másba is. :)

    • zsocso

      Ráadásul a tengeralattjáró pár másodperccel korábban még a száraz dokkban volt. Hogyan került bele a vizbe? Eleve baromság, hogy egy tengeralattjárót távirányitással mozgatnak. Vagy akár egy teljesen analóg autót.

    • Ráadásul az akció előtt a tengeralattjáró még a száraz dokkban volt talpakon. Hogyan került be a vizbe?

  2. Agyatlan szórakozásnak kiváló, másra meg nem is hivatott és nem is akar több lenni. Simán lekötött 130 percre.

    SPOILER

    Sok blődség van a filmben de azért az hogy Statham a 6. Rész végén még kinyírta Hant aki a csapat tagja volt, most meg hirtelen kvázi őt is bevették, azért na, kicsit erős.

    SPOILER vége

  3. Edete

    Az első két rész nagyon jó volt, aztán sajnos rájöttek hogy akciózni kifizetődőbb mint autózni. Nagy kár. Az 5. rész után kaszáltam a történetet.

  4. zsocso

    Hát függő nagyon elfogult vagy :). Ez a film ugyanakkora baromság volt, mint az XXX második része. Csak itt nagyobb volt a költségvetés. De történetileg és szinészileg ez is ugyanolyan rossz volt.