Értékelés: A csodálatos pókember (The Amazing Spider-Man)
Pókember újjászületik: ez a film a különös hős eredetének történetét mutatja be - de egészen új nézőpontból, és minden eddiginél izgalmasabban. Peter Parker (Andrew Garfield) átlagos gimis srác. Kicsit magányosabb, kicsit szótlanabb a társainál - talán azért, mert a szülei még kiskorában eltűntek, és azóta Ben bácsikája (Martin Sheen) neveli. Ahogy közeledik a felnőttkor, Petert egyre jobban érdekli a múltja, hogy ki ő igazán és mi történhetett a szüleivel. Úgy érzi, titkok hálója veszi körül. Egyedül iskolai szerelmében (Emma Stone) bízhat. Amikor megtalálja apja régi irattáskáját, meghökkentő dokumentumok kerülnek elől belőle: attól kezdve egészen másképpen látja magát és a világot. A nyomok az Oscorpba, az idősebb Parker régi társához, dr. Curt Connors (Rhys Ifans) laboratóriumába vezetnek. A tudós egy különleges gyíkkivonat-szerrel kezeli magát, és a mellékhatások szörnyszülötté teszik őt. A Pókember nem tehet mást: használni kezdi különleges képességeit, hogy legyőzze a Gyíkot.
Amazing? Valóban nem hazudtak azzal az aprócska jelzővel a címben, Marc Webb pedig tud valamit, ami Sam Raiminél hiányzott. Úgy kezdeném, hogy erősen az a gondolat birizgált legbelül, hogy olyan, mintha Marc Webb Christopher Nolan árnyékába lépett volna, merthogy pont olyannyira képzelte újra Pókember történetét, mint ahogyan Nolan tette Batmannel. Nyilván nem annyira sötét tónusokkal telített, de akkor is egy komolyabb ráncfelvarrás történt. Csíptem a Pókember trilógiát, mert a maga idejében, egy évtizeddel korábban abszolút élvezetes volt, viszont itt Webbék, vagyis pontosabban a tollforgatótrió azt a feladatot kaphatta, hogy az eddigi részek gyengeségeit küszöböljék ki, és ássanak mélyebbre a karakterek háttértörténeteiben. Jelentem, hogy ez hibátlanul sikerült, minden egyes szereplő jóval komolyabb, összeszedettebb hatást kelt, akiket egy olyan vadonatúj közegben helyeztek el, amely működőképesebb, mint a korábbi filmek.
Biztosan sokan tartottatok tőle, hogy mennyire váltják be az egyik poszterre vésett "The Untold Story" szlogent, de azt kell mondanom, hogy teljes egészében. Ennél ténylegesen lenyúltak a gyökerekig, és onnan kezdődött minden, sokkal több mindenre kapunk magyarázatot, még ha nem is rágják szájba, de azért utalnak rá, amiből kikövetkeztethető - írom ezt úgy, hogy egyetlen képregényt sem olvastam soha. Megérte a sok zöldhasút beleölni ebbe az új történetbe, valamint a reklámkampányba is, és tényleg érdemes neki esélyt adni. Egyetlen percig sem unatkoztam, soha nem fordult meg az a gondolat a fejemben, hogy 'én már ezt egyszer láttam'. Még annál a bizonyos pókcsípésnél sem, mert sokkal hihetőbb körülmények között következett be. Maga az Oscorp is lehengerlő egy létesítmény, ahol egész sok cselekményre sor kerül, és ez élvezetes, egyszerűen egy olyan terület, ahol szívesen néztem az adott történést.
Andrew Garfieldra a Social networkben figyeltem fel, ahol ugyan Jesse Eisenberg a háttérbe szorította, de már abban a szerepében is ígéretes alakítást nyújtott. Azóta eltelt némi idő, több tapasztalatot szerzett, és olyan 'színészpalánta' vált belőle mára, hogy azt mondom, hogy ő a tökéletes Peter Parker. Tobey Maguire sem rossz színész, de az ő játékával rengeteg fontos érzelem nem jött át a néző felé, viszont Garfield most kárpótol minket, és megismerhetjük a valódi PP-t. Többször azon kaptam magam, hogy magamban Garfield színészi teljesítményét csodálom. Emma Stone-ról tudnék ódákat zengeni, viszont elsődlegesen a szinkronjába megint bele kell kötnöm, szóval várom, hogy majd eredeti nyelven újranézhessem, mert meggyőződésem, hogy több dolog elveszett útközben. Stone kisasszony még mindig bájos, elképesztő módon összeillenek Garfielddal, de egy szomorú történet az övék, amit nem picit sajnálok. Feltétlenül a többiek elé helyezném Denis Learyt, aki úgymond rejtett utalásképp a Rescue Me-rajongók számára megkapta a maga 9/11-ét, és a film megnézése után fogjátok tudni, mire gondolok. Gondolom, fölösleges leírnom, mennyire csipáztam Learyt ebben a szerepben, mennyire ideillett, és mennyire elégedett vagyok a szereplők kiválasztásával. Pont ugyanennyire nagyszerű választás volt Rhys Ifans és a kevesebbet szereplő Irrfan Khan is. Rhys Ifans két nagyszerű karaktert testesített meg, és röviden kitérve Gyíkra, korrekt ellenfélnek bizonyult Parkerrel szemben, bár akadt néha pár logikátlan lépése, amit tényleg apróságként kell érteni. Martin Sheen és Sally Field, avagy Parker nevelőszüleinél, Ben bácsinál és May néninél szintén lényeges volt, hogy olyan színészek játsszák el őket, akik vissza tudják adni karaktereinek eredetibben megírt 'verzióját'. A többi szereplőbe nem mennék bele bővebben.
A vizuális effektekről és a 3D-ről még nem esett szó, de igazán nem is ezen van a hangsúly, mert persze, hogy szebb, mint a korábbiak, hiszen eltelt egy évtized, és ennyi idő alatt rengeteget fejlődött mindennemű filmes technológia, szóval helytálló mind Lizard, mind Parker öltözéke, mutatványai, és még sorolhatnám. Amiért viszont tisztelem a filmet, hogy nem a látványé a főszerep, hanem a szereplőkre építettek, és így születhetett egy emlékezetes eredettörténet. Ilyet se nagyon éreztem mostanában, de ha leadták volna a folytatását, szívesen rászántam volna még két órát. A 3D a végső nagy csatajeleneten kívül semmire sem volt jó, de ott sem igazán kiemelkedő. Sajnos ez a része csalódás, avagy nevezhetem egy manapság fölöslegesen használt szükségkellék is.
Megannyi minden belefért a 136 perces játékidőbe, egy pillanatra sem hagyják elkalandozni a néző figyelmét, és élveztem mindent amit elém tettek, és ami talán még ennél is jóval fontosabb, hogy végig lekötötték a figyelmem. A végére hagytam azért egy kis negatívumot is, például ott van az a rész, amikor a rendőrrel szórakozik, az a fajta kifigurázás nem feltétlenül kellett volna benne, mert önmagában is kevésbé komoly Pókember karaktere, mint mondjuk Batmané - már eleve ha csak a korából is indulunk ki. Emellé még azt tudom felhozni negatívumnak, hogy talán képregényes mivoltához képest is került bele néhány túlzó dolog, de hát elfér, és örülök, hogy ilyeneket kell erre a listára felsorolnom. A vége főcímet várjátok meg, akad pár másodperc bónusz, persze csak ha épp, nem áll be eléd egy benga állat, aki önmagán kívül senki másra nincs tekintettel. Kilenc-tíz között ingáztam, de legyen az utóbbi: 10/10.
Dr.Jones
Elém nem egy benga állat állt be, hanem egy egész csorda :D
A film szerintem teljesen átlagos volt, sőt a régihez a minimálisan elvárt szép látványon kívül semmit nem tett hozzá, úgyhogy minden szempontból felesleges reboot.
Picit spoileres lehetek:
Ami a legjobban fáj, az az eredettörténet összecsapása. Parker alapból ki van gyúrva, nem hord szemüveget, deszkázik -> alapból sokkal menőbb a csávó, mint akik szívatják? Aztán amikor megcsípi a pók, fél percre rá már a plafonon mászkál és veri a csöveseket… Ben bácsi meghal (hol a nagy erő nagy felelősséggel jár szöveg?), két perc múlva Pókember már poénkodva üldözi a gyilkost. A párbeszédek unalmasak, arról nem is beszélve, hogy Peter és Gwen csak össze-vissza dadog, a “Kedvelem a csókodat” résznél majdnem megfejeltem az előttem lévő ülést. A végén a darus jelenet meg a leggiccsesebb gagyi szar volt, amit képregényfilmben láttam.
A Stan Lee cameo viszont zseniális volt, magasan a film fénypontja + jók a bunyók és a hálóhinta is szép, dinamikus, úgyhogy az ilyen részek mentik csak meg 6/10-re.
A Raimi-féle Pók jobb volt.
K-ügynök
A Stan Lee jelenet miatt plussz egy pont a filmnek :)
Anonymous
Nem lett rossz, de erre 10/10-et adni…
Anonymous
Messze van ez a 10/10-től. A Toby féle pókember sokkal jobb volt.
Major Márk - Cax
Júúj… Ha ez neked 10 pont akkor menni lesz a The Dark Knight Rises? Száz? :) Ha 10 akkor sem jó, mert nem hinném, hogy egy szinten van a két film.
Ez a Pókember egy borzalom.
Ben bácsi halála egy rakás guanó. Semmi érzéki nincs benne. A Raimi féle Pókemberbe. 10 éves kisfiúként én is elérzékenyültem. Itt semmi, sőt még böfögtem is volna, annyira laza volt.
Az effektek ilyen Copy Paste módon jöttek létre. Pl a metrós jelenet pókká válós részének effektje egy az egyben a Raimi féle Pókemberből van.
Mellesleg hol van az megírva, hogy egy Pókember filmnek úgy kell vége lennie, hoy Spidey hálóhintázik? Jaa, hogy ez is lopás? Pardon..
A Soundtrack az egy hányinger. James Horner alúlmúlta saját magát. Vannak benne olyan hangzások amik ilyen amerikai jenkis háborús filmbe illenének, de nem ide.
Ja és vannak azok a “vakarós hangok” azoka meg a Danny Elfman témából csórelta.
Az akciójelenetek a nem sokat érnek, bár a csatornás jelenet tetszett, s ezzel ki is merült a film.
Stone pöszéskedik, Gwen apja irritál, Garfield még elmegy…
Szóval én azt mondom, hogy Webb húzza le magát a klotyón.
Ha hazamegyek és benyomok valami zenét, elfekszem az ágyon.. komolyan mondom, hogy látványosabb akciókat, jeleneteket képzelek magamnak kint ezek.
10/1 – Legszívesebben szét tépnék minden Posztert amivel telerakták az országot..
Kérem vissza a pénzem! Inkább veszek belőle kólát meg csokit és elvagyok.
BrM
Nálam a film leggyengébb pontja, amikor pók “vicceskedik” a tolvajjal az ominózus haláleset után. De valahogy ezen kívül nekem minden fontosabb momentuma jobban bejött mint a Raimi félének. A szereplők meg kimondottan jók voltak amikor nem a bamba szerelmes tinit akarták eljátszani :).
Nekem vhol 9-10 között van. Persze ez ízlés dolga, de azért a 10\1 kicsit erős :D. Ha ez 1es akkor hányas a világ filmjeinek 70%-a? :) Lényeg ami lényeg szerintem végig szórakoztató, nagyon pozitív moziélmény volt!
Major Márk - Cax
Hogy hogy hányas? :) 1 pontok azok is, mivel ugyanúgy sírva néztem végig őket mint ezt. Űberelhetetlen filmek ezek.
BrM
Értem. Hát kövezzetek meg de én akkor is jól szórakoztam :)
Kóczy
Nálam egy erős 7-es. Jól szórakoztam rajta, de szerintem a karaktereken és a köztük levő kapcsolatokon még dolgozhattak volna a kicsit.
Stan Lee cameo-ja tényleg zseniális volt, ott hangosan nevettem.
Anonymous
és egyik torrentoldalon 3.5/10-et adtak neki, mondván, hogy szutyok… biztosan nem az, érzem :D
függő
Dr.Jones:
Hát ilyen ez a hazai moziba járás, fizetsz érte, és még eléd is állnak. Mert ahhoz ész kell, h leülj bárhová. Watevör.
Mondjuk ezt nem mondanám, h Parker menőbb, mint szívatói, de egyhamar visszaadja, az egyszer biztos. A vonatos rész valóban necces kicsit, és a végén ezekre a túlzásokra gondoltam például. Ez így olvasva tényleg fura, de akkor a filmben engem nem zavart, és hiteles volt Ben bácsi halála is. Mondjuk nekem lehet, h adott egy plusz löketet Emma Stone, nagyon bírom őt mindenféle formában.
Névtelen 10:45
Már megint azon megy a csámcsogás, hogy nekem mennyire tetszett? Ez most komoly? Jóhogy meg nem írod helyettem az értékelést. Sorry a stílusért, de már ez nem az első eset, hogy ez le kell írnom, és nem szeretném többször. Peace. Thx.
Névtelen 11:24
Neked az tetszett jobban, nekem pedig ez tűnt hitelesebbnek, de ide is vonatkozik, hogy légyszi ne a nevemben írd, h mennyit ér. Egy kicsit átfogalmazva már nem is veszem fel ;)
Cax:
Elég sok valótlan dolgot is kiemelsz, de ha neked így (nem) tetszett, hát akkor így. Nincs ezzel semmi gond, viszont én tényleg pártatlanul ültem be
rá, ami elég fontos, és egyre többször sikerül a nagyonhype-olt filmekre is úgy beülnöm, hogy nem várok semmit, mert nem merek és majd ad, amit ad.
TDKR esetében ez szintén érvényben lesz, mert a TDK-szal elég magasra tették a lécet.
BrM:
Lényegében nagyjából azt nyújtotta neked is, mint nekem, és megsúgom, hogy vannak még jópáran, akiknek ez jobban tetszett, de még egyszer írom, hogy ezek ellenére a régieket is szeretem.
Kóczy:
Én pont nem így éreztem, de ez a szép a filmkészítésben, hogy mindenkinek másképp jön át egy-egy film/sztori/karakter, stb.
Névtelen 15:33
Az a legjobb, ha a megérzéseidre hallgatsz… ;)
Mindenki más:
Szóval, nyilvánvaló volt már a premier előtt is, hogy két táborra fogja osztani a közönséget: akik az elődökért, és akik ezért rajonganak. Nekem a
korábbival sem volt bajom, szerettem a maga idejében, a DVD-k itt figyelnek a polcon, szóval… Azért valóban beváltják az ‘untold story’-t, ami ígéretes.
Anonymous
10/10? Szóval minden egyes percével meg vagy elégedve? Akármikor, bármikor, bármilyen hangulatban képes lennél újra megnézni? Számodra ez a tökéletes film? Csak mert ha ezekre mind igen a válasz, akkor jogos a 10 pont…
Aurel
Névtelen 19:26
Hadd döntse már el ő szerinte mi a jogos, oké?
Én azok közé tartozok akiknek tetszett az új, tegnap néztem meg, a film előtt végignéztem az 1-2-t, hogy friss legyen az élmény és tudjak magamban mérlegelni. A film nekem olyan bájos hatást keltett, tetszettek a karakterek, Peter-Gwen kapcsolat is és, hogy ezúttal Peter fiatalabb “kiadását” láthattam, vagányabb formában, ahogy a képregények alapján is elképzeltem őt. Bár ez talán betudható annak is, hogy én is ebbe a korosztályba tartozom és így látom a világot, így egy számomra közelebb álló és némileg mélyebbre ható alkotást kaptam. Helyén volt a humor, azt az izgalmas, pörgős és látványos akciót hozta amit elvártam a filmtől, gyors vágásokkal operálva. A 3D a film fájó pontja (na meg a magyar szinkron), semmit nem ad hozzá a filmhez.
Nem hinném, hogy illene a TDK-hoz vagy a TDKR-hoz hasonlítani a filmet, más-más kategória, ez egy magával ragadó mese, míg Nolan Batman-je a sötétebb tónust képviseli.
Simán 10/10 nálam is a film, pénz szűkében vagyok, de megnézném még egyszer ha megtehetném. :)
Major Márk - Cax
Nekem az a meglátásom, tanácsom, de semmiképpen sem utasításom, hogy lehetőleg ne írj azonnal a film után értékelést. Én úgy vagyok vele sokszor, hogy beülök: nagyterem, kukorica, és a hangulat sokkalta többet tesz a filmhez mint ami valóban. Például amikor kijöttem a Bosszúállókról, akkor rózsaszínen láttam az egész világot, mert nagyon tetszett. Aztán 1-2 napra rá ahogy megemésztettem, már egyre csak ment vissza a hangulatom a normálhoz.
Félre ne értsetek, nem a Régi Pókembereket sírom vissza, ám sokkal jobb film lehetett volna, ha mindent az alapoktól kezdenek és nem lopnak ezerrel.
Most gondoljunk bele: Milyen lenne már, ha a Batman Beginsnek úgy lett volna vége, hogy ott a Batsignal és Batman meg Gordon ott fut a signal előtt, mint annó a Schumaher féle Batmanek ending előtti jelenete.. (Jó ott nem Gordon futott de akkor is)
Untold Story meg minden tököm, de azért lopjunk a régiből..
Jobb sztori, karakteresebb ellenfél és tehetségesebb színészek.
CGI ellenfél.. Értitek.. Full CGI ellenfél.. Hát LoL.. Majd ha 10 év múlva még többet fejlődik a technika, akkor nem az lesz a szemünk előtt, hogy :
“Bazdmeg de király ez a Gyík! Érdekes, karakter, tele izgi gondolattal, Heath Ledger féle Jokert megszégyenítő Káosz elméletekkel!”
Hanem az, hogy
“Fúú de gáz ez a hülye dínó! Beszélni is alig tud.. Na és ez az animáció de annó lehet, hogy jó volt..”
Más:
Azt tudták mutogatni, hogy Emma Stone mennyire hasonlít a képregénybeli Gwen Stacy-re (kb semennyire csak, hogy szőke xD)
De arról már nem szólt a fáma, hogy Peter igazából nem egy 40 kilós ember…
függő
Névtelen 19:26
Szóval nem minden egyes percével, de 98%-ban igen… Egy filmet egyszer nézek meg, de ha 10-es, akkor 2-3 héttel később jöhet az újranézés, sok 10-es filmmel tettem így mostanság, és akár ezt is szívesen újranézném. :) Egyébként ha felfelé kéne kerekítenem, akkor max kilencig mennék le vele, de lehet, hogy újranézem, és akkor romlik az élmény, több hiba üti fel a fejét, stb.
Aurel:
A kommented végén pontosan leírtad azt, amit én is kigondoltam délelőtt, csak épp kimaradt a válaszomból… Lényegében miért ne lehetne számomra mindkét film 10/10, mert még a kategórián belül is van gyengébb és erősebb. például a Spideynél rezgett a léc, de tényleg értékeltem, hogy nem fölösleges újragondolás.
Cax:
Van benne valami, ezért nem kerül ki este, és mert így másnap reggeltől egészen estig a főoldalon lehet, így kevésbé vész el a többi hír, poszter, stb között. Viszont amit tudni kell, hogy még reggel sem éreztem úgy, amikor átolvastam, hogy le kellene kerekítenem, mert a végén a kis negatívumot el tudtam volna húzni annyira, hogy -1 pont legyen belőle. :)
Nem lopnak ezerrel? Hm, nem a képregényből vették az alapokat? Nem ismerem, csak kérdezem… Adaptáció, reboot… attól függ honnan nézzük, de egyik értelmezésben sem számít lopásnak.
Nanana, álljunk meg, kevered a túróstésztát a bolognai spagettivel. Mi bajod volt mondjuk dr. Connors karakterével? Őt nem színész játszotta? Az egy dolog, hogy ellenfélként már egy CGI ‘szörny’ volt, de ez így hülyeség, mint ahogyan Rhys Ifanst Ledgerrel összehasonlítani. Mindkét karakter gonosz, de teljesen más mélységeket járnak meg. Érted, hogy mire célzok? Az a baj, hogy ugye te kőkemény Batman fan vagy, ami DC, ez pedig Marvel. Mindig is meglesz az ellenséges hangulat, a hozzáállás, mindig is Batman lesz a szemedben a jobb, a keményebb. Eleve ha összehasonlítod a két karaktert – amit egyébként fölösleges -, akkor Spideynél azért lazább a hangulat, egy vidámabb közeg, de egy egyészen pici darkosságot ez is kapott, míg Batman egy valósághűbb, és ugyancsak nem létező világ, de mégis könnyebben el tudod képzelni, hogy létezik. Érted, mire célzok?:)
Miért, hány kiló, mit kell róla tudni?
Major Márk - Cax
Nem “pont” Heath Ledger karakterével akarok példálózni, csak mivel filmben idáig ő volt a legokosabb, ezért őt hoztam fel. Ott van Pókembernek Kaméleon, aki ugye klónozta Peter szüleit, majd irányította, ott a legnagyobb Nemesis, a Zöld Manó. Na ezzel ki is merült az okos karakterek listája.
DE! Mivel reboot, ezért érdemes lett volna egy ütős karakterrel kezdeni, még ha a következő részek trágyingerek is lesznek, akkor is egy erős nyitány legyen.
Viszont! Képregénybe jobban bírom a Pókembert mint Batmant, de azért valóban bennem van egy tüske, főleg úgy, hogy Raimiékat csak azért csapták ki mert nem tetszett neki a forgatókönyv..
De amúgy lopás. Azért reboot, mert újraértelmezik az egészet nem? Újrakezdik más színészekkel. Annak semmi értelme, ha eljátsszák ugyanazt ugyanúgy nem?
Kb így néz ki Peter, na jó nem ennyire meleg, de kb ilyen a testalkata a képregényben.
http://1.bp.blogspot.com/_NZsEfa-eY-M/TA3Nx9G-OhI/AAAAAAAAIyg/CfHsBVUtY1w/s1600/Peter_Parker_by_JoeJusko.jpg
Súlybeli eltérés nem nagy, igazából a testalkat az ami számít.
Ez a film csak azért készült, hogy ne kerüljön vissza a Pókember filmek jogai náluk maradjanak.
Más stúdióknál ezért készül majd a Fantastic Four, a Daredevil, na és a Man of Steel..
Annyit azért még elmondanék, hogy hiába adnak rá Nike cipőt, meg vagány anyagú ruhát. Ez a csávó, egy flepnis barom, aki piros-kék “rikító” ruhában hálóhintázik a városban. És ameddig a karaktert alakítják a világhoz és nem a világot a karakterhez, addig nem is lesz király Pókember film soha az életbe :)
függő
Az oké, hogy ennyivel kimerült, de pár filmre elég ennyi gonosz. :) Az erős nyitány relatív, látod, h nekem tetszett. Igen, voltak bajok a forgatókönyvvel, de jobb hogy kicsapták őket, mintha egy pocsék negyedik részt kellett volna megcsinálnia.
De épp ezaz, hogy nem ugyanúgy játszották el és ugyanazt, az egy másik dolog, hogy néhol nyomokban hasonlított a két film – bár itt teszem hozzá, hogy a trilógiát pár éve nem láttam.
WTF? Így néz ki? O_o A FF-ra sokan fújtak, azt azért szeretnék újraálmodni, bár nekem nem volt vele bajom, főleg az első résszel, na meg a Daredevillel sem…
:)
Major Márk - Cax
A DareDevil nekem is bejött, főleg a zenéje.
Egy szó mint száz, ez nem jött be és remélem, hogy a folytatás (amiben nagyon remélem, hogy Manó lesz a főellenfél) sokkalta jobban sikerül majd :)
Kóczy
A Fantasztikus Négyes annyira nekem nem jött be, de mivel Jessica Alba játszik benne, bármikor újranézem mindkét részt. (DVD-n is megvettem őket) Szóval felőlem jöhet a rebott, de Jess-t meghagyhatnák. :)
A Daredevil-lel nekem sem volt gondom.
reea
Emma Stone-t leszámítva egyetértek veled. Nem szabad összehasonlítani a képregénynél és az előző filmekkel sem. Külön tröténetként kell kezelni és akkor mindenki évezni fogja. Mert élőbbek, maiak a karakterek. Ahogy minden más is. Azért nem kéne elfelejteni, hogy Pókember a ’60-as évek elején született, amikor nem kicsit volt más a világ. Most már a gördeszkázás teljesen normális dolog, és hacsak az ember nem csinál különleges trükköket, nem is különösebben menő.Egy átlagos tini kelléktára, ahogy a bicikli és a roller. Persze, vannak neki izmai is. Tán úgy kellett volna, hogy leforgatják a nyüzüge jelenetetek, aztán magára szed 15 kiló izmot? Ez máshol sem volt elvárás. Amerika Kapitányban a technika oldotta meg. A legtöbb helyen meg nem foglalkoznak vele. Ez szimpla kötözködés. Peter egy átlagos tini srác, is itt az. Nekem tetszett, de csak kilenc pontot ért. :)
Major Márk - Cax
Igen a technika.. Sajnos nem mindenki Christian Bale ;)
függő
reea:
Igen, de anno meg az a Pókember volt jó… a maga idejében. :) Hát ja, sokat változott a világ fél évszázad alatt, és ugyan itthon nincs nagy hagyománya a gördeszkázásnak, ellenben amcsiban, ahol meg igen.
Igen, a kilenc pontját én is említettem a TDKR kommenteknél, de nekem újranézésnél sem volt bajom, max a 3D-vel, meg a kicsit lassan telő játékidővel, amit meg lényegében a korai újranézés váltott ki, hiszen baromi közel volt a két mozizás tényleg. :)
Cax:
ja, Bale durván tud bánni a kilókkal, de ne is hasonlítsunk egy úgymond tapasztalt vén rókát egy ilyen fiatal színészhez, mint Garfield, akit mellesleg nagy tehetségnek tartok.
Ádám Farkas
Szerintem elég jó volt a film.Nekem ez jobban tetszett mint a régi.Olvastam a képregényt is és nekem EZ inkább tükrözi azt mint a másik verzió.Igen vannak benne hibák de szerintem eltalálták.Remélhetőleg lesz folytatása.Nálam 8,5/10 a film.